سبد خريد شما : 0 مورد
جمع : تماس بگیرید
سبد خريد شما خالي ميباشد !
محصول بروزرساني
صورتحساب کن
ورود ثبت نام

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *
مرا بخاطر داشته باش

ایجاد حساب کاربری

گزینه های * دار الزامی می باشند.
نام *
نام کاربری *
رمز ورود *
تائیدیه رمز ورود *
نشانی پست الکترونیک *
تائیدیه نشانی پست الکترونیک *
شنبه, 29 آبان 1395 ساعت 14:45

انواع تکنولوژی ساخت یو پی اس

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

1-Off-Line Technology


دستگاه هاي سري OFF LINE تا زماني كه برق شهر برقرار باشد ، بار مصرفي را از برق شبكه اصلي تغذيه مي نمايند و در اين زمان مولد يا اينورتر يا مبدل DC/AC يعني خروجي متصل به ورودي دستگاه مي باشد. هنگام قطع برق از طريق رله و به كمك مبدلDC به AC يا اينورتر برق مصرفي از باتري تٲمين مي شود . در حقيقت اين سري دستگاه ها داراي زمان سوئيچ يا INTER LUCK حدود 4 ال 8 ميلي ثانيه مي باشند كه اين مدت نيز بستگي به رله سوئيچ دارد.

 

در این یو پی اس بارهای حساس از مسیر By pass انرژی دریــافت می کنند و اگـر تغذیـه مسیر By pass قطع شود یا ولتاژ آن خارج از محدوده قابل قبول و مجاز قرارگیرد ، مسیر اینورتر جایگزین آن می شود . در طی عملکرد عادی دستگاه ، هراختلالی که در محدوده قابل قبول ولتاژ Bypass باشد به بار منتقل می شود . اگر چه در بسیاری از مدلهای این یو پی اس در مسیر Bypass خود تا حدودی از افزایش شدید و ناگهانی ولتاژ (spike ) جلوگیری می کنند و فیلتر های RF (فرکانس رادیویی ) در مسیر Bypass آنها وجود دارد .

تکنولوژی ساخت یو پی اس

 

 

2- Line Interactive Technology


اين سري UPS ها ، اصلاح شده سري OFF LINE ميباشند و در حالت عادي برق مصرفي را از طريق يك فيلتر الكترونيكي ورودي و يك اتو ترانس در خروجي تٲمين مي كنند. از آنجا كه منابع تغذيه كامپيوترها و همچنين بسياري دستگاهها ، تغييرا بالاتر از 15%± را نمي توانند تحمل كنند، دستگاه هاي LINE INTERACTIVE در چنين حالاتي به كمك اتو ترانس روي سطح ولتاژ مورد نياز بالاتر يا پايين تر جهت جبران ولتاژ سوئيچ مي كنند (BOOST & BUCK ).

يعني اگر ولتاژ خيلي كم شود ترانس به حالت تقويت (BOOST) سوئيچ مي كند و اگر ولتاژ خيلي زياد شود ، به حالت تضعيف (BUCK)سوئيچ مي كند ولي اين اصلاح ولتاژ خيلي دقيق نيست .

در اين دستگاه ها هنگام وجود تغييرات آرام و نوسانات كم ولتاژ شبكه ، از اينورتر استفاده نمي شود .

هنگام سوئيچ كردن از برق شهر يا اينورتر و يا بالعكس ، عمل INTER LUCK به صورتي انجام مي شود كه برق جايگزيني كاملا سينك يا همزمان با برق قبلي باشد و اين خود باعث مي شود كه زمان سوئيچ از برق شبكه به اينورتر و بالعكس كاهش يابد كه اين مدت 2 الي 4 ميلي ثانيه مي باشد و در زمان سوئيچ كردن ، حفاظت بار مصرفي را هم در نظر مي گيرددر حالت قطع برق ، توسط اينورتر ، برق خروجي از باتري هاي تامين مي شود .

 

اين تكنولوژي اغلب براي شبكه هاي كوچك و دستگاههايي كه خيلي حساس نيستند استفاده مي گردد.
در این تکنولوژی برق ورودی وارد بخش Power Interface شده و خروجی را تامین و همزمان عمل شارژ باتری انجام می گیرد.
Inverter در حالت نرمال (برق شهر) وظیفه شارژ باتری و در حالت قطع برق شهر،وظیفه تولید برق سینوسی از انرژی ذخیره شده در باتری را بر عهده دارد. در این تکنولوژی برق ورودی وارد فیلتر شده و ترانس (AVR (Automatic Voltage Regulated عمل تضعیف (Boost) یا افزایش (Buck) برق ورودی را انجام می دهد و با یک رگولاسیون خوب،برق را به بار مصرفی می رساند.
معمولا جهت فراهم شدن رگولاسیون ولتاژ مناسب در خروجی در این طراحی از ترانسفورمرهای tap changing نیز استفاده میشود.در مقایسه با توپولوژی standby تجهیزات فیلترینگ بیشتری تعبیه شده و ناپایداری خروجی و نویزهای سوییچینگ نیز کاهش یافته است .
در مجموع راندمان بالا ، قیمت پایین ، ضریب اطمینان بالا و توانایی اصلاح ولتاژ نامناسب ورودی ، این طراحی را در توانهای 0.5~5 KVA برتر و غالب می داند .

 

تکنولوژی ساخت یو پی اس

 

 

3- Double Conversion Technology


جديد ترين تكنولوژي در اين سري از دستگاهها DOUBLE CONVERSION مي باشد. اين سري به صورتي طراحي شده اند كه برق شبكه شهري را به صورت مستقيم به بار مصرفي هدايت نمي كنند ؛ بلكه ابتدا برق شهر را از حالت AC به DC ( يكسو ساز ) و سپس از حالت DC به AC (اينورتر ) تبديل مي نمايند . با اين عمل در حقيقت هيچگونه اغتشاش موجود در شبكه شهري به سمت بار مصرفي منتقل نمي گردد .

هنگام قطع برق توسط اينورتر برق مصرفي از باتري تٲمين مي شود و مدت زمان سوئيچ در اين سري دستگاهها صفر ثانيه مي باشد .

دستگاه ONLINE به خصوص بيشتر در مكانهايي استفاده مي شود كه اختلال برق شبكه سراسري بيش از حد كنترل ، جهت فيلتر كردن بوده و يا زمان سوئيچ براي بار مصرفي حساسيت ايجاد مي نمايد . مكانيسم سيستم فيلتراسيون دستگاههاي UPS سري ONLINE ، موجب جلو گيري از ايجاد هر گونه مشكلي در دستگاههاي كامپيوتري ناشي از اختلالات برق ورودي خواهد شد .
در این تکنولوژی برای ساخت ولتاژ خروجی ، یکبار تبدیل AC به DC و یکبار تبدیل DC به AC انجام می گیرد به همین علت به این تکنولوژی Double Conversion می گویند. ابتدا ولتاژ ورودی تبدیل به DC می شود تا وابستگی به برق ورودی از بین رفته و سپس خروجی از آن به وجود می آید.در شرایط طبیعی ،تامین خروجی در این یو پی اس ها پس از تصحیح ورودی (پاک سازی ورودی از انواع نویزو تصحیح سطح ولتاژ) انجام می پذیرد.تنها در مواقع نقص فنی،سرریز بالا، افزایش خارج از رنج دما به مد Bypass خواهد رفت.

 

تکنولوژی ساخت یو پی اس

خواندن 5599 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 29 آبان 1395 ساعت 15:07

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 تمامی حقوق این وب سایت برای رامان انرژی محفوظ می باشد